Rabia SARI

İstanbul Arnavutköy ilçesinde doğdum. İlkokulu ve ortaokulu Bağcılarda bitirdim. Otocenter Mesleki ve Tekniki Anadolu lisesinde Web Programcılığı bölümününden mezun oldum. Öğrencilik hayatımda sürekli kendimi yeniledim hedefim Okul birinciliğiydi, Okuduğum lisede amaçladığım hedefime ulaştım. Liseyi bitirdikten sonra Nişantaşı Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek okulunu kazandım, İlk ve Acil Yardım Teknikerliği bölümünü Bölüm birincisi olarak bitirdim.

Aynı zamanda Aşçılık, Sosyal Hizmet ve Tıbbi Dökümantasyon ve sekreterlik bölümlerini okumaktayım. Lisede yaptığım Yaz stajım çok büyük bir şanstı birbirinden değerli insanlarla tanışıp kendimi sağlığın birçok alanında geliştirme fırsatım oldu. Örneğin; Laboratuvar, acil, danışma, tıbbi görüntüleme, sterilizasyon, diş tekniklerliği…

Stajımda kendime kattığım bilgi ve donanımla mezun olduktan sonra stajımı yaptığım yerdeki değerli çalışan arkadaşlarım, hocalarım ve yöneticilerimin her zaman desteği ile OSGB’de idari işlere başladım kendimi işe giriş raporları, eğitimleri, iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi sahibi oldum. Yavaş yavaş sağlık eğitimlerini firmalara vermeye başladım. Ofis programları, tarama, düzenli planlamalar yapmayı öğrendim ve kendimi ofis çalışma sistemine adapte oldum. Aynı zamanda acil konusunda da kendimi geliştirmek adına acil nöbetlerine kaldım.

Osgbden sonra klinikte acil ve laboratuvar alanlarında çalışarak zamanla kendimi daha da iyi geliştirme fırsatın oldu. Aynı zamanda hem kişisel hem de mesleki açıdan kurslara giderek donanımımı artırdım. Şehir hastanesinde Hasta Yönlendirme ve Karşılama personeli olarak başladığım görevimde sınavlara girerek Yetiştirici Personel olarak bir üst kademede devam ettim.

Benim için çok başka bir ortamdı yönetimi, profesyonel eğitim vermeyi, sistemli, planlı olarak arka planda neler yapılır onları çok iyi öğrendim ve uyguladım aynı zamanda firmanın bana sunduğu eğitimler bana çok şey kattı ve şuan benim için çok değerli olan ve staj zamanımda hem hayat hem meslek konusunda bana çok şey katan değerli hocamın yanında işe başladım.

TOP